Τα τελικά αποτελέσματα των εκλογών...


 

       Θεσσαλονίκη 21 Σεπτεμβρίου 2011

 

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

 

Ανακοινώνονται τα τελικά αποτελέσματα πρώτων των εκλογών της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων Κεντρικής Μακεδονίας, στις οποίες συμμετείχαν τα 200 μέλη της Γενικής Συνέλευσης, με Εφορευτική Επιτροπή τους Θώμογλου Γεώργιο (Πρόεδρο), Κων/νο Καζαντζίδη (Αντιπρόεδρο) και Τελίδη Αναστάσιο (Γραμματέα), έχουν ως εξής:

Ο Συνδυασμός «ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ» έλαβε 104 ψηφοδέλτια.

Ο Συνδυασμός «ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ» έλαβε 87 ψηφοδέλτια.

Ο Συνδυασμός «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ» έλαβε 8 ψηφοδέλτια

Ο μεμονωμένος υποψήφιος, Μηταφίδης Τριαντάφυλλος έλαβε 1 ψηφοδέλτιο.

Από την διαλογή των σταυρών αντιστοίχως για κάθε συνδυασμό εκλέγονται με τη σειρά οι:

 

1)   Συνδυασμός ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ εκλέγει 9 Δημάρχους και 4 Δημοτικούς Συμβούλους.

 

ΔΗΜΑΡΧΟΙ

 

 

 

 

1

ΔΑΝΙΗΛΙΔΗΣ

ΣΥΜΕΩΝ

ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΣΥΚΕΩΝ

 

 

2

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

ΘΕΟΔΩΡΟΣ

 ΘΕΡΜΗΣ

 

 

3

ΜΠΑΚΟΓΛΙΔΗΣ

ΘΕΟΔΟΣΗΣ

ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

 

 

4

ΜΠΟΥΤΑΡΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

 

5

ΚΟΤΣΑΚΙΑΧΙΔΗΣ

ΚΛΕΑΝΘΗΣ

 ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ

 

 

6

ΚΑΡΥΔΑΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

 ΣΙΝΤΙΚΗΣ

 

 

7

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

 ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ

 

 

8

ΚΑΡΑΜΠΑΤΖΟΣ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

 ΝΑΟΥΣΑΣ

 

 

9

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ

 ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ

 

 

 

 

 

 

ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

 

 

 

 

1

ΤΕΡΖΙΔΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 ΚΙΛΚΙΣ

 

 

2

ΓΕΡΑΚΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

 

3

ΜΗΛΙΩΤΗΣ                                    ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

 

 

4

ΣΤΕΡΓΙΟΥ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 ΣΕΡΡΩΝ

 

 

                 

2)   Συνδυασμός ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ εκλέγει 6 Δημάρχους και 5 Δημοτικούς Συμβούλους.

 

 

ΔΗΜΑΡΧΟΙ

 

 

 

1

ΓΑΛΑΜΑΤΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 ΒΟΛΒΗΣ

 

2

ΚΥΡΙΖΟΓΛΟΥ

ΛΑΖΑΡΟΣ

 ΑΜΠΕΛ. ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ

 

3

ΣΤΑΜΚΟΣ

ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

 ΠΕΛΛΑΣ

 

4

ΓΙΟΥΤΙΚΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 ΔΕΛΤΑ

 

5

ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

 ΚΙΛΚΙΣ

 

6

ΛΑΦΑΖΑΝΙΔΗΣ

ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

 ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ ΕΥΟΣΜΟΥ

 

 

ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

 

 

1

ΓΕΡΑΝΗΣ

ΜΙΧΑΗΛ

ΠΥΛΑΙΑΣ ΧΟΡΤΙΑΤΗ

 

2

ΜΠΑΤΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ

 

3

ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ

ΜΙΧΑΗΛ

 ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ

 

4

ΖΕΡΖΗΣ

ΠΕΤΡΟΣ

 ΑΛΜΩΠΙΑΣ

 

5

ΧΑΤΖΗΒΡΕΤΤΑΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ ΕΥΟΣΜΟΥ

 

3)   Από το Συνδυασμό ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ Εκλέγεται 1 Δημοτικός Σύμβουλος.

 

1

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ

ΜΙΧΑΛΗΣ

 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

 

     Από τα παραπάνω προκύπτει ότι το νέο Δ.Σ. της ΠΕΔ Κεντρικής Μακεδονίας αποτελείται από τους:

 

 

ΔΗΜΑΡΧΟΙ

 

 

 

1

ΔΑΝΙΗΛΙΔΗΣ

ΣΥΜΕΩΝ

ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΣΥΚΕΩΝ

2

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

ΘΕΟΔΩΡΟΣ

 ΘΕΡΜΗΣ

3

ΜΠΑΚΟΓΛΙΔΗΣ

ΘΕΟΔΟΣΗΣ

ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

4

ΜΠΟΥΤΑΡΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

5

ΚΟΤΣΑΚΙΑΧΙΔΗΣ

ΚΛΕΑΝΘΗΣ

 ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ

6

ΚΑΡΥΔΑΣ

ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

 ΣΙΝΤΙΚΗΣ

7

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

 ΚΑΣΣΑΝΔΡΑΣ

8

ΚΑΡΑΜΠΑΤΖΟΣ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

 ΝΑΟΥΣΑΣ

9

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ

 ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ

10

ΓΑΛΑΜΑΤΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 ΒΟΛΒΗΣ

11

ΚΥΡΙΖΟΓΛΟΥ

ΛΑΖΑΡΟΣ

 ΑΜΠΕΛ. ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ

12

ΣΤΑΜΚΟΣ

ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

 ΠΕΛΛΑΣ

13

ΓΙΟΥΤΙΚΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 ΔΕΛΤΑ

14

ΜΠΑΛΑΣΚΑΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

 ΚΙΛΚΙΣ

15

ΛΑΦΑΖΑΝΙΔΗΣ

ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

 ΚΟΡΔ. -ΕΥΟΣΜΟΥ

 

 

ΔΗΜΟΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ

 

 

1

ΤΕΡΖΙΔΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 ΚΙΛΚΙΣ

2

ΓΕΡΑΚΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

3

ΜΗΛΙΩΤΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

4

ΣΤΕΡΓΙΟΥ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 ΣΕΡΡΩΝ

5

ΓΕΡΑΝΗΣ

ΜΙΧΑΗΛ

ΠΥΛΑΙΑΣ ΧΟΡΤΙΑΤΗ

6

ΜΠΑΤΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ

7

ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ

ΜΙΧΑΗΛ

 ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ

8

ΖΕΡΖΗΣ

ΠΕΤΡΟΣ

 ΑΛΜΩΠΙΑΣ

9

ΧΑΤΖΗΒΡΕΤΤΑΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ ΕΥΟΣΜΟΥ

10

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ

ΜΙΧΑΛΗΣ

 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

     Πλειοψηφών είναι ο κ. Σ. Δανιηλίδης με 97 σταυρούς, ο οποίος θα κινήσει όλες τις νόμιμες διαδικασίες για τη συγκρότηση σε Σώμα του Διοικητικού Συμβουλίου.

     Από τη διαλογή των ψήφων που αφορά στους εκπροσώπους για τη Γ.Σ. της ΚΕΔΕ εκλέχτηκαν:

 

Ο Συνδυασμός ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ 104 ψήφους εκλέγει 16 εκπροσώπους.

 

1

ΤΕΡΖΙΔΗΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 ΚΙΛΚΙΣ

 

2

ΦΡΑΝΤΖΗΣ

ΑΓΓΕΛΟΣ

 ΒΟΛΒΗΣ

 

3

ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

 

4

ΓΚΟΥΣΤΙΛΗΣ

ΘΕΟΔΩΡΟΣ

 ΘΕΡΜΗΣ

 

5

ΓΚΙΟΝΟΓΛΟΥ

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

 ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

 

6

ΖΑΚΑΛΚΑΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 ΔΕΛΤΑ

 

7

ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

 ΣΕΡΡΩΝ

 

8

ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

 ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ

 

9

ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

 ΠΕΛΛΑΣ

 

10

ΚΟΥΡΑΚΗΣ

ΑΝΔΡΕΑΣ

 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

11

ΣΙΟΝΤΡΑΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

 ΕΔΕΣΣΑΣ

 

12

ΛΑΓΔΑΡΗΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

 ΚΟΛΙΝΔΡΟΥ ΠΥΔΝΑΣ

 

13

ΣΕΡΑΣΙΔΗΣ

ΣΑΒΒΑΣ

 ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ

 

14

ΜΠΟΓΔΑΝΟΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ

 

15

ΜΑΓΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ

 

16

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΣΥΚΕΩΝ

 

 

Ο Συνδυασμός ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ  με 8 ψήφους εκλέγει έναν εκπρόσωπο.

1

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ

ΜΙΧΑΛΗΣ

 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

Ο Συνδυασμός ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΤΟΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ με 87 ψήφους εκλέγει 13 εκπρόσωπο.

 

 

 

 

 

 

1

ΜΟΥΡΑΤΟΓΛΟΥ

ΙΩΑΝΝΗΣ

 ΕΔΕΣΣΑΣ

 

2

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

 ΛΑΓΚΑΔΑ

 

3

ΠΑΣΣΑΛΗΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ

 ΠΕΛΛΑΣ

 

4

ΤΣΑΒΔΑΡΙΔΗΣ

ΛΑΖΑΡΟΣ

 ΒΕΡΟΙΑΣ

 

5

ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ

ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

 ΧΑΛΚΗΔΟΝΟΣ

 

6

ΛΙΑΡΤΣΗ-ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ

ΑΘΑΝΑΣΙΑ

 ΠΑΙΟΝΙΑΣ

 

7

ΓΑΚΗΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

8

ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

 ΗΡΑΚΛΕΙΑΣ

 

9

ΜΗΚΑ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ

 ΒΙΣΑΛΤΙΑΣ

 

10

ΤΖΙΛΑΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ

 

11

ΤΣΟΓΚΑΡΛΙΔΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ

 ΠΥΛΑΙΑΣ ΧΟΡΤΙΑΤΗ

 

12

ΑΗΔΟΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

13

ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

 ΔΙΟΥ ΟΛΥΜΠΟΥ

 

Για το Εποπτικό Συμβούλιο ψήφισαν 200, Έγκυρα 193, Λευκά 3, Άκυρα 4. Εκλέχτηκαν:

 

1

ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 

ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

2

ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ

ΛΑΖΑΡΟΣ

ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

3

ΜΑΤΗΣ

ΧΡΗΣΤΟΣ

ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

4

ΔΑΪΚΟΥΔΗΣ

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ

 

5

ΓΙΑΤΑΓΑΝΑ

ΧΡΥΣΟΥΛΑ  

ΔΗΜ. ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

 

 

 

 

   





Επικοινωνία με την ΤΕΔΚ Νομού Θεσσαλονίκης

Επικοινωνία με τους Δήμους του Νομού
Θεσσαλονίκης
Χρήσιμες Συνδέσεις

active³ 4.7 · © 2000 - 2017 IPS Ltd · Όροι χρήσης