Κατάλογος Δήμων Νομού Θεσσαλονίκης με διευθύνσεις, τηλέφωνα και e-mails.


 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΗΜΩΝ & ΚΟΙΝΟΤΗΤΩΝ ΝΟΜΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

 

 

Α/Α

ΟΝΟΜΑΣΙΑ ΔΗΜΟΥ

ΕΔΡΑ / ΣΥΝΕΝ. ΚΟΙΝΟΤΗΤΕΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ

Τ.Κ.

E mail

ΤΗΛΕΦΩΝΟ

FAX 

1.        

ΑΓΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΑΓΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΑΓΧΙΑΛΟΣ

ΒΑΘΥΛΑΚΟΣ

ΓΕΦΥΡΑ

Ν. ΜΕΣΗΜΒΡΙΑ

ΞΗΡΟΧΩΡΙ

ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ

Ρήγα Φεραίου 58

570 03

dhmos.agiosatha@n3.syzefxis.gov.gr

2313 300 150

 

2313 300 151

2.        

ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΑ

ΒΡΑΣΝΑ

ΦΡΑΝΤΖΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

ΠΕΖΟΔΡΟΜΟΣ ΠΑΡΑΛΙΑΣ

570 21

asprov1@otenet.gr

23970 22 202

23970 22 331γδ

23970 24 173

3.        

ΑΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ*

 

ΒΑΡΣΑΜΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΗΠΕΙΡΟΥ 9-11

554 38

grafdim@agios-pavlos.gr

2313 300 217γδ

2313 300 211

2310 217 461

4.        

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ*

 

ΚΥΡΙΖΟΓΛΟΥ ΛΑΖΑΡΟΣ

ΠΑΤΡ. ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ Ε’ 12

561 23

info@ampelokipoi.gr

2310 729 602γδ

2310 729 600

2310 729 654

5.        

ΑΞΙΟΣ

ΚΥΜΙΝΑ

ΒΡΑΧΙΑ

Ν. ΜΑΛΓΑΡΑ

ΓΙΟΥΤΙΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Του Κω/νου

ΚΥΜΙΝΑ

 

573 00

dimaxiou@otenet.gr

23913 33 000

23910 41 655

23913 30 001γδ

23910 41 300

6.        

ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ

Ν. ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ

ΜΕΛΙΣΣΟΥΡΓΟΣ

ΝΙΚΟΜΗΔΙΝΟ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΩΝΑ

ΣΤΙΒΟΣ

ΑΛΜΑΛΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ

Ν. ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ

570 15

dimapol@otenet.gr

23930 41 207

23930 42 120

23930 42 121

23930 41 114

7.        

ΑΡΕΘΟΥΣΑ

ΑΡΕΘΟΥΣΑ

ΜΑΥΡΟΥΔΑ

ΣΚΕΠΑΣΤΟ

ΣΤΕΦΑΝΙΝΑ

ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΟ

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΟΥ ΑΝΝΑ

ΑΡΕΘΟΥΣΑ

570 02

arethousa@zeroone.net

23950 41 310

 23950 41 499

 

23950 41 599

8.        

ΑΣΣΗΡΟΣ

ΑΣΣΗΡΟΣ

ΚΡΙΘΙΑ

ΡΑΒΝΑΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΑΣΣΗΡΟΣ

572 00

georgia.velliou@n3.syzefxis.gov.gr

23940 61 250

23940 61 390

23940 20 770

23940 61 474

9.        

ΒΑΣΙΛΙΚΑ

ΒΑΣΙΛΙΚΑ

ΑΓ. ΑΝΤΩΝΙΟΣ

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΛΙΒΑΔΙ

ΠΕΡΙΣΤΕΡΑ

ΣΟΥΡΩΤΗ

ΧΡΗΣΤΟΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ

ΒΑΣΙΛΙΚΑ

570 06

vassilika2003@yahoo.gr

23960 22 214

23960 23 005

23960 22 292

23960 22 143γδ

23960 23 023

10.     

ΒΕΡΤΙΣΚΟΣ

ΟΣΣΑ

ΒΕΡΤΙΣΚΟΣ

ΕΞΑΛΟΦΟΣ

ΛΟΦΙΣΚΟΣ

ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

ΟΣΣΑ

572 00

gram.verti@n3.syzefxis.gov.gr

23940 91 300

 23940 91 111

23940 91 203

11.     

ΕΓΝΑΤΙΑ

ΠΡΟΦΗΤΗΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ

ΝΥΜΦΟΠΕΤΡΑ

ΣΧΟΛΑΡΙ

ΡΕΤΖΕΠΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ

ΠΡΟΦΗΤΗΣ

572 00

stella.moulara@n3.syzefxis.gov.gr

23930 51 000

23930 51 235

23930 51 674

12.     

ΕΛΕΥΘΕΡΙΟ – ΚΟΡΔΕΛΙΟ*

 

ΛΑΦΑΖΑΝΙΔΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ

ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ  42

 

563 34

dhmarxos.elko@n3.syzefxis.gov.gr

2310 770 212

2310 703 311γδ

2310 760 100

13.     

ΕΠΑΝΟΜΗ

ΕΠΑΝΟΜΗ

ΜΕΣΗΜΕΡΙ

ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

ΕΠΑΝΟΜΗ

575 00

epanomi@otenet.gr

  23923 30 100

 

23920 44 194

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14.     

ΕΥΚΑΡΠΙΑ

ΕΥΚΑΡΠΙΑ

ΠΑΝΤΑΖΟΓΛΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

ΕΘΝΙΚΗΣ    

ANTIΣΤΑΣΕΩΣ  24

564 29

dhmosefkarpias@gmail.com

2310 680 420

2310 685 024 γδ

2310 680 674

15.     

ΕΥΟΣΜΟΣ*

 

ΧΑΤΖΗΒΡΕΤΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Π. ΜΕΛΑ 24

562 24

webmaster@evosmos.gr

2313 302 100

2310 707 406γδ

2310 706 091

16.     

ΕΧΕΔΩΡΟΣ

ΣΙΝΔΟΣ

ΙΩΝΙΑ

ΚΑΛΟΧΩΡΙ

ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

Του Θωμά

ΣΙΝΔΟΣ

574 00

despina@echedoros.gr

2310 796 250

2310 797 411

2310 796 570 γδ

 

2310 798 143

2310 796 570 (γρ. δημ.)

17.     

ΘΕΡΜΑΪΚΟΣ

ΠΕΡΑΙΑ

ΑΓΙΑ ΤΡΙΑΔΑ

Ν. ΕΠΙΒΑΤΕΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Μ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 2

ΠΕΡΑΙΑ

570 19

 

23923 30 000

23923 30 003γδ

23920 22 368

18.     

ΘΕΡΜΗ

ΘΕΡΜΗ

Ν. ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ

Ν. ΡΥΣΙΟ

ΤΑΓΑΡΑΔΕΣ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ 1

570 01

dimosthr@otenet.gr

2313 300 700

2313 300 701

2313 300 702 γδ

2310 464 421

2310 478 201

19.     

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ*

 

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ 45

546 31

mayorsal@otenet.gr

2310 270 544

 

2310 284 434

20.     

ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ*

 

ΜΠΑΚΟΓΛΙΔΗΣ ΘΕΟΔΟΣΗΣ

ΚΟΜΝΗΝΩΝ 58

551 32

dimarxos2@kalamaria.gr

2313 314 110

2313 314 102γδ

2313 314 103γδ

2313 314 188

21.     

 

ΚΑΛΛΙΘΕΑ

 

ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΣ

ΜΕΣΑΙΟ

Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ

ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑ

 

ΣΑΡΑΜΑΝΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

 

ΠΕΝΤΑΛΟΦΟΣ

 

545 00

 

maria.daramila@n3.syzefxis.gov.gr

 

2310 788 244

2310 788 316

2313 300 804γδ

 

2310 787 114

22.     

ΚΑΛΙΝΔΟΙΑ

ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙ

ΑΔΑΜ

ΚΑΛΑΜΩΤΟ

ΠΕΤΡΟΚΕΡΑΣΑ

ΣΑΡΑΚΗΝΑ

ΚΑΜΑΡΟΥΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

ΖΑΓΚΛΙΒΕΡΙ

570 12

dhmarxeio@hotmail.com

23930 31800

  23930 31631

23930 32 122

23930 31 202

23.     

ΚΟΡΩΝΕΙΑ

ΓΕΡΑΚΑΡΟΥ

ΑΓΙΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΑΡΔΑΜΕΡΙ

ΒΑΣΙΛΟΥΔΙ

ΛΑΓΚΑΔΙΚΙΑ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

ΓΕΡΑΚΑΡΟΥ

570 12

dimkoron@otenet.gr

23933 30300

23933 30333

23933 30380γδ

 

23933 30 380

24.     

ΚΟΥΦΑΛΙΑ

ΚΟΥΦΑΛΙΑ

ΠΡΟΧΩΜΑ

ΜΠΕΛΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΚΟΥΦΑΛΙΑ

571 00

dimkouf@internet.gr

23913 30 100

23913 30 101γδ

23913 30 130

25.     

ΛΑΓΚΑΔΑΣ

ΛΑΓΚΑΔΑΣ

ΑΝΑΛΗΨΗ

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

ΚΑΒΑΛΛΑΡΙ

ΚΟΛΧΙΚΟ

ΛΑΓΥΝΑ

ΠΕΡΙΒΟΛΑΚΙ

ΧΡΥΣΑΥΓΗ

ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Ν. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ 2

572 00

lagadas@otenet.gr

23940 22 318

23940 20822γδ

 

23940 22 317

23940 22043

26.     

ΛΑΧΑΝΑΣ

ΞΥΛΟΥΠΟΛΗ

ΚΑΡΤΕΡΕΣ

ΛΑΧΑΝΑΣ

ΛΕΥΚΟΧΩΡΙ

ΝΙΚΟΠΟΛΗ

ΠΑΣΧΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

ΞΥΛΟΥΠΟΛΗ

570 17

d.lahana@dlahana.gr

23940 93 576

23940 93 578

23940 93 575γδ

23940 93 484

27.     

ΜΑΔΥΤΟΣ

Ν. ΜΑΔΥΤΟΣ

ΑΠΟΛΛΩΝΙΑ

ΜΟΔΙ

 

ΟΧΟΥΝΟΣ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ

Ν. ΜΑΔΥΤΟΣ

 

570 14

 

n-madyto@otenet.gr

 

23970 41 218

23970 41 397

 

23970 41 000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

28.     

ΜΕΝΕΜΕΝΗ*

 

ΑΚΤΣΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ 167

561 22

dimos@menemeni.gr

2313 300 900

2313 300 914γδ

2313 300 920

29.     

ΜΗΧΑΝΙΩΝΑ

Ν. ΜΗΧΑΝΙΩΝΑ

ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙ

ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Ν. ΜΗΧΑΝΙΩΝΑ

570 04

michanio@otenet.gr

23923 30 300

23923 30 323 γδ

23923 30 320

30.     

ΜΙΚΡΑ

ΤΡΙΛΟΦΟΣ

ΚΑΡΔΙΑ

ΣΧΟΛΑΡΙ

ΠΛΑΓΙΑΡΙ

ΓΚΟΥΣΤΙΛΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΤΡΙΛΟΦΟΣ

575 00

mikra@otenet.gr

23923 30200  23920 63 306

23920 63166

23920 64345γδ

23920 61 284

31.     

ΜΥΓΔΟΝΙΑ

ΛΗΤΗ

ΔΡΥΜΟΣ

ΜΕΛΙΣΣΟΧΩΡΙ

ΓΑΒΟΤΣΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ

Α. ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ 2 ΛΗΤΗ

57 200

dimarchos.mygdonias@n3.syzefxis.gov.gr

23943 30 500

23943 30 501

 

23940 71 224

32.     

ΝΕΑΠΟΛΗ*

 

ΛΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΑΘΑΝΑΗΛ

ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ 125

567 28

dimarxos@neapoli.gr

2310 671 100

εσωτ. 102 γδ

2310 631 002

33.     

ΠΑΝΟΡΑΜΑ*

 

ΚΑΪΤΕΖΙΔΗΣ ΙΓΝΑΤΙΟΣ

ΠΛΑΤΕΙΑ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟΥ

552 36

dimos.panoramatos@panorama-city.gr

2313 301000

2313 301005γδ

2310 341 742

34.     

ΠΕΥΚΑ

 

ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

ΛΕΩΦ. ΕΙΡΗΝΗΣ 19

570 10

pefka@otenet.gr

dimospefkon.gr

2313 502 200

 

2310 673 337

35.     

ΠΟΛΙΧΝΗ*

 

ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΚΑΡΥΠΙΔΗ 2

565 33

grammateiaprotokolo.polichni@n3.syzefxis.gov.gr

2313 302300

2313 302302γδ

2313 302320

36.     

ΠΥΛΑΙΑ*

 

ΚΑΡΤΑΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Κ. ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ 1

555 35

dimarxos@pilea.gr

2313 302 601

2313 302 602γδ

2313 302 600

2313 302650

37.     

ΡΕΝΤΙΝΑ

ΣΤΑΥΡΟΣ

Α. ΣΤΑΥΡΟΣ

ΒΟΛΒΗ

ΣΤΟΪΤΣΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ  

ΣΤΑΥΡΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

570 14

rentina1@otenet.gr

23970 61 217

23970 61 500

23970 61 888

38.     

ΣΟΧΟΣ

ΣΟΧΟΣ

ΑΣΚΟΣ

ΚΡΥΟΝΕΡΙ

ΠΑΠΑΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ

Θ. ΚΑΡΑΚΟΛΗ 16

570 02

dimsohou@otenet.gr

23953 30 101

 

23950 22 077

39.     

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ*

 

ΣΕΡΑΣΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ

ΚΑΡΑΟΛΗ & ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1

564 30

dimsta@stavroupoli.gr

2313 302 800

2313 302 802

2310 656 040

40.     

ΣΥΚΙΕΣ*

 

ΔΑΝΙΗΛΙΔΗΣ ΣΥΜΕΩΝ

Ι. ΜΙΧΑΗΛ & ΣΤ. ΣΑΡΑΦΗ 1

566 25

dimarhos.sykies@n3.syzefxis.gov.gr

2310 679 102

2310 679 104

2310 679 201

2310 629 185

41.     

ΤΡΙΑΝΔΡΙΑ*

 

ΔΡΙΤΣΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ 24

553 37

dimtrian@otenet.gr

2313 305 460γδ

2313 305 450

2313 305 429

42.     

ΧΑΛΑΣΤΡΑ

ΧΑΛΑΣΤΡΑ

ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ

ΟΥΖΟΥΝΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

ΧΑΛΑΣΤΡΑ

573 00

caso@the.forthnet.gr

2310 792 854

2310 792 244

2310 792 343

2310 794 518

43.     

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ

ΑΔΕΝΔΡΟ

ΒΑΛΤΟΧΩΡΙ

ΕΛΕΟΥΣΑ

Μ. ΜΟΝΑΣΤΗΡΙ

ΠΑΡΘΕΝΙΟ

ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ

 

570 07

 

halkidon@otenet.gr

 

23910 22 208

εσωτ. 4

23910 24001

 

23910 22 100

23910 24 052

44.     

ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ

ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ

ΕΞΟΧΗ

ΦΙΛΥΡΟ

ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ

ΓΕΡΑΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ 1

ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ

570 10

 

hortiatis@hol.gr

2310 358 309

2310 357 714γδ

2310 357 150

45.     

ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ

 

ΜΠΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ

570 13

oraiokastro@hol.gr

2313 304 000

2313 304 001

2310 697 897

 

 

* Δήμοι εντός Πολεοδομικού Συγκροτήματος Θεσ/νίκης





Επικοινωνία με την ΤΕΔΚ Νομού Θεσσαλονίκης

Επικοινωνία με τους Δήμους του Νομού
Θεσσαλονίκης
Χρήσιμες Συνδέσεις

active³ 4.7 · © 2000 - 2009 IPS Ltd · Όροι χρήσης